Sık Sorulan Sorular

60 yaş üzeri kişiler için Corona virüs tedavisini kapsayan bir sağlık sigortası var mıdır?

60 yaş üzerinde olan kişiler de Covid-19 teminatı veren sağlık sigortası yaptırabilir. 

Tamamlayıcı Sağlık  doldurarak 60 yaş üzerini sigortalayan piyasadaki tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini tek ekranda karşılaştırabilir, aşağıdaki listeden tüm sigorta şirketlerinin giriş yaşı bilgilerini edinebilirsiniz:

Anadolu Sigorta
 
0-64 yaş

Covid-19 tedavi süreci nasıl ilerler, bu süreçte sağlık sigortaları neleri karşılar?

Herhangi bir Korona virüsü semptomundan şikayetçiyseniz, sigorta şirketinizle anlaşmalı ve pandemi hastanesi ilan edilmiş bir hastaneye gitmeniz gerekir.

Doktor muayenesine girdikten sonra, doktorunuzun gerekli görmesi durumunda Covid-19 testi uygulanır. Bu süreçte doktor muayenesi ve test için kan alma işlemi ücretleri sigortanızın ayakta tedavi teminatı tarafından karşılanacaktır.

Corona testi ücreti devletin sorumluluğu altındadır ve doktor tarafından Covid-19 şüphesi görülen vatandaşlara ücretsiz olarak yapılır. Testin pozitif çıkması durumunda, hastanede yapılacak herhangi bir yatışlı tedavi ya da müdahale süreci gerekli görülürse (hastanede yatış, komplikasyonlar, solunum cihazı vb.), masrafları sağlık poliçeniz yatarak tedavi teminatı kapsamında karşılanır.

Covid-19 testini sağlık sigortası karşılar mı?

Covid-19 testi Türk Sağlık Bakanlığı ’nın sorumluluğundadır. Bakanlığın pandemi hastanesi ilan ettiği kurumlardaki doktorların gerekli gördüğü hastalara uygulanan Covid-19 testinden herhangi bir ücret talep edilmez.

Bireylerin herhangi bir gereklilik görülmemesine rağmen kendi istekleriyle test yaptırması durumunda talep edilebilecek herhangi bir ücret sağlık sigortaları tarafından karşılanmayacaktır.

Sağlık Bakanlığı Covid-19 tanı ve tedavi masraflarını karşılıyorsa özel sağlık sigortasına neden ihtiyaç duyayım?

Sağlık Bakanlığı sadece Covid-19 testi ve devlet hastanesinde yapılan muayene, müdahale ve tedavi masraflarını karşılar. Gittiğiniz özel sağlık kuruluşu Bakanlık tarafından pandemi hastanesi ilan edilmiş olsa bile uygulanacak herhangi bir muayene, müdahale ya da tedavi hizmeti ücrete tabi tutulacaktır. Bu hastanelerde Koronavirüsü tedavisi olabilmek ve herhangi bir ücret ödemeden sağlık hizmeti alabilmek için sağlık sigortasına ihtiyaç duyulur.

Hangi hastaneler pandemi hastanesidir, sağlık sigortamı Corona tedavisi için hangi özel hastanelerde kullanabilirim?

Bünyesinde Göğüs hastalıkları, İç Hastalıkları ya da Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı hekimlerinden en az ikisi bulunan ve üç adet yoğun bakım ünitesi olan hastaneler Pandemi Hastanesi olarak ilan edilmiştir. Fakat grup hastanelerin bazı şubeleri pandemi hastanesi kapsamında tutulmayabilmektedir. Bu nedenle, herhangi bir özel hastaneye gitmeden önce kurumla iletişime geçerek pandemi hastanesi olup olmadığının mutlaka teyit edilmesi gerekir.

Covid-19 güvencesini en ucuza nasıl alabilirim?

Corona virüsünün sağlığımız kadar ekonomimizi de etkilediği bir gerçektir. Bu gibi zamanlarda en önemlisi sağlık olsa bile bu konuya bütçe ayırmakta zorlanılan durumlar oluşabilir.

Korona virüsünün oluşturabileceği komplikasyonların tedavisinde en maliyetlisi yatarak tedavi gerektiren müdahalelerdir. Bu gibi durumlarda özel hastane olanaklarından yararlanmak isteyen ve bütçesi sınırlı kişiler için en uygun seçenek yıllık 450 TL’den başlayan sadece yatarak tedavi teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortalarıdır.

 

 

  • Atatürk Mah. Bandırma Cad. No : 31/ 1B (Otel Basri Giriş Karşısı) KARESİ / BALIKESİR
  • 0 266 243 02 88
  • 0 532 451 0 852
  • 0 266 243 02 78
  • info@elmalisigorta.com
Copyright 2020 © Elmalı Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır.

Özgüweb Tasarım ve Yazılım Hizmetleri