Teklif alma, hasar, en yakın anlaşmalı kurum bulma ve sigorta ile ilgili merak ettiğiniz sorular hakkında yardımcı olabiliriz.

Anlaşmalı Sağlık Kurumlarını Keşfetmeye başla, anlaşmalı sağlık kurumları sadece bir tık uzağınızda!

TÜRKİYE SİGORTA ANLAŞMALI SAĞLIK KURULUŞLARI

  

ANADOLU SİGORTA ANLAŞMALI SAĞLIK KURULUŞLARI

Bilmeniz Gerekenler

Tamamlayıcı sağlık sigortası seçerken göz önünde bulundurulması gerekenler nelerdir?

Tedavi olmak için tercih edeceğiniz olan hastanenin mutlaka sigorta şirketiniz ve SGK ile anlaşması olması gerekmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası geçen hastaneleri güncel olarak, sigorta şirketlerinin internet sitesindeki anlaşmalı sağlık kurumları kısmından inceleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hastaneleri arasında en bilinenler; Başkent Hastanesi, Medicana Hastanesi, Eryaman Hastanesi, Liv Hospital, Medipol Hastanesi, Koru Hastanesi, Güven Hastanesi, Bayındır Hastanesi,  Florence Nightingale Medical Park Hastaneleri

Tamamlayıcı sağlık sigortasında dikkat etmeniz gereken konular:

 • Ailenizde kimlerin sigortalanacağı ve kişi sayısı
 • Sağlık planı tipi – Sadece yatarak veya “ayakta + yatarak” planlar
 • Teminatların limiti
 • Muafiyet ve bekleme süreleri
 • Hastane ağı
 • Tamamlayıcı sigorta fiyatları
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası şartları – satın almadan önce poliçe özel şartlarına göz atarak aklınıza takılan kısmı kesinlikle sigortacınıza sorun.

Yukarıda sıraladığımız maddeleri göz önünde bulundurarak, sizin için en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüz yeni teminatları ile artık daha da geniş kapsamlı!

 

Evde Bakım (30.000 TL limitli): Ameliyat gibi yatarak tedaviler sonrasında, doktorun tıbbi personel tarafından evde devam etmesini gerekli gördüğü tedavilere ilişkin evde bakım giderleri, artık güvence altında!

 • Check Up: Doktor Değerlendirmesi, Akciğer Grafisi, EKG Kalp Elektrosu, Tam Kan Sayımı, Tam İdrar Tahlili, Sedimantasyon, Açlık Kan Şekeri, Total Kolesterol’den oluşan check-up panelimizi Tamamlayıcı Sağlık Sigortalılarımıza hediye ediyoruz! 14 yaş ve üzeri sigortalılarımız yılda bir kez check up hizmetimizden yararlanabilirler. Mevcut Tamamlayıcı Sağlık sigortalılarımıza poliçe başlangıç tarihi itibarıyla check up hizmeti sunulmaya başlanacaktır, ara dönemde check-up hizmeti eklenememektedir.
 • Suni Uzuv (30.000 TL limitli): Kaza veya hastalık sonucu el, kol, bacak protezi gibi suni uzuv giderleri teminatımız altında. Poliçe kapsamında kabul edilmiş meme kanseri tedavisi sonrası gerçekleşen rekonstrüksiyon ameliyatlarına ilişkin giderleri de bu teminatımız dahilinde karşılıyoruz.
 • Yardımcı Tıbbi Malzeme (1.500 TL limitli): Bir kaza veya hastalık sonucu, uygulanan tedavinin bir parçası olarak kullanılan koltuk değneği, boyunluk, işitme cihazı, insülin pompası gibi taşınabilir tıbbi malzeme masrafları teminat altında!
 • Deprem Teminatı: Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda bir ilk! Deprem Teminatı küçük bir ek prim karşılığında poliçeye eklenebilmektedir.Deprem Teminatının eklendiği poliçelerimizde, deprem ile ilgili giderleri herhangi bir üst limit olmaksızın, ilgili tedavi limit ve ödeme oranları ile poliçe özel ve genel şartları dahilinde karşılıyoruz!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

Sigortalılar poliçede belirtilen anlaşmalı hastane ağı, coğrafi kapsam, teminat kapsamı, teminat limitleri, muafiyeti, ödeme yüzdeleri (katılım payları) dahilinde yatarak tedavi teminatından faydalanırlar.

Aile Hekimliği ve Genel Sağlık Kontrolü, Kontrol Mamografi, PSA Tarama gibi ayakta tedavi hizmetleri de yatarak tedavi teminat kapsamında sunulur.

Yatarak Tedaviler Nedir?

Ameliyat, ameliyatsız tedavi, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz tedavi ve tetkikleri, trafik kazası sonrası diş tedavi, küçük cerrahi ve tıbbi gözlem tedavi, ameliyat öncesi/sonrası tetkik, ameliyat sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, evde bakım ve tedavi, tıbbi malzeme ile ambulans giderleri “Yatarak Tedaviler” limiti ve ödeme yüzdesi kapsamındadır.

Sağlık kurumlarında yatış tarihinden taburcu işlemi yapılıncaya kadar uygulanan yatarak tedaviler (refakatçinin yatak ve yemek giderleri dahil) ile yatış ve taburcu işlemi yapılmadan 24 saatlik zaman dilimi içinde yapılan ve SUT kapsamında günübirlik tedaviler kategorisinde belirtilen işlemler bu teminat limit ve ödeme yüzdesi kapsamında karşılanır.

Yatarak tedavi teminatı, yurtdışı network tercih edilmiş ise yurtdışı sağlık kurumu limit, muafiyet ve ödeme yüzdesi ile kullanılabilir.

Ücretsiz izin, işten çıkarılma ve işsizlik durumunda tamamlayıcı sağlık sigortası kullanım şartları nasıl şekillenir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını kullanabilmek için SGK’nızın aktif olması ya da genel sağlık sigortası (GSS) primlerinizin ödeniyor olması gerekmektedir.

Ücretsiz izin durumunuz bir aydan uzun sürerse, tamamlayıcı sağlık sigortanızdan faydalanabilmek için genel sağlık sigortası (GSS) priminizi kendinizin dışarıdan ödemeniz gerekir.

İşten çıkarılma durumunda, çıkış tarihinizden altı ay sonrasına kadar GSS’niz aktif olacağından dolayı tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Altı aydan sonra GSS priminizi kendinizin dışarıdan ödemeniz gerekir.

İşsizlik durumunda tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanabilmeniz için GSS priminizi kendinizin dışarıdan ödemeniz gerekir.

                 

 • Atatürk Mah. Bandırma Cad. No : 31/ 1B (Otel Basri Giriş Karşısı) KARESİ / BALIKESİR
 • 0 266 243 02 88
 • 0 532 451 0 852
 • 0 266 243 02 78
 • info@elmalisigorta.com
Copyright 2020 © Elmalı Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır.

Özgüweb Tasarım ve Yazılım Hizmetleri