Haftanın İpucu - Bireysel Siber Güvenlik Sigortası

Haftanın İpucu - Bireysel Siber Güvenlik Sigortası

Uzaktan eğitim, evden çalışma, internet bankacılığı ve e-alışveriş derken çevrimiçi geçirilen süreler ve paylaşılan bilgiler artıyor. Bireysel Siber Güvenlik Sigortası kredi kartı bilgilerini, kişisel şifreleri ve internet alışverişlerinde sigortalılarımızın haklarını koruma altına alıyor.

TÜİK verilerine göre, 2020'de Türkiye'de 16-74 yaş grubundaki bireylerin %79’u internet kullanıyor. İnternet üzerinden sipariş verme ve alışveriş yapma oranı da her yıl giderek artıyor: 2019 Nisan – 2020 Mart arası on iki aylık dönemde 16-74 yaş grubundaki bireylerin %36,5’i internet üzerinden ürün/hizmet satın aldı.

Interpol de uyarıyor: COVID-19 teması kullanılan siber tehditlerin başında %59 ile oltalama saldırıları geliyor. Pandemi sırasındaki ekonomik gerilemeden ve insanların endişesinden yararlanan siber suçlular, saldırılarında COVID-19 ile ilgili içerikler kullanarak sosyal mühendislik taktikleri geliştiriyor.

Bireysel Siber Güvenlik Sigortası ile aşağıdaki durumlarda hukuki danışma ile destek sağlıyor, dava sürecine gidilmesi halinde sigortalımızın yargı önünde savunulması için gerekli masrafları 6.000 TL limit dahilinde karşılıyoruz.

  • Sigortalılarımızın kimlik hırsızlığına uğraması
  • Kredi kartı gibi ödeme araçlarının çalınması ve sigortalımıza zarar verecek şekilde hileli kullanımı
  • İnternet alışverişi anlaşmazlıkları
  • Sanal dünyada olumsuz içerikler ile saygınlıklarına zarar verilmesi

Kişisel Şifre Çalınması Teminatı kapsamında Bireysel Siber Güvenlik Sigortalılarımızın internet bankacılığında kullandıkları kişisel şifrelerin çalınması sonucu uğrayabilecekleri banka tarafından karşılanmayan ekonomik kayıplarını 2.000 TL limit dahilinde karşılıyoruz.

Bilgisayar Asistans Hizmetimiz ile kişisel bilgisayarlarında yaşayacakları teknik sorunların çözümü için 0850 724 0 850 numaralı telefon hattımız üzerinden tamamen ücretsiz olarak bilgisayar teknik destek hizmeti sunuyoruz.

Sigortalılarımızın belirleyeceği kişisel verileri geçmişe dönük taranıyor, veri kontrolü yapılıyor ve sonrasında 7/24 izlemeye alınıyor. Tehlike tespit edildiği anda derhal e-posta ile sigortalımıza haber veriliyor.

Üstelik, Bireysel Siber Güvenlik Sigortası’nda GNÇ’lilere özel %20 indirim fırsatı ile çok avantajlı bir prim sigortalılarımızı bekliyor!

  • Atatürk Mah. Bandırma Cad. No : 31/ 1B (Otel Basri Giriş Karşısı) KARESİ / BALIKESİR
  • 0 266 243 02 88
  • 0 532 451 0 852
  • 0 266 243 02 78
  • info@elmalisigorta.com
Copyright 2020 © Elmalı Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır.