Yönetici ve Üyeleri Anadolu Sigorta Güvencesinde

 

Anadolu Sigorta, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yöneticilerin Sorumluluk Sigortası ile yöneticilerin hatalı eylemleri ve aldıkları yanlış kararlar sonucu doğacak sorumluluklarını çok uygun primlerle güvence altına alıyor.

Anadolu Sigorta, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yöneticilerin Sorumluluk Sigortası ürünü ile artık yöneticilerin görevlerini yerine getirirken yapabilecekleri hata veya ihmaller sebebi ile oluşan sorumluluk zararlarını çok uygun primlerle teminat altına alıyor. Zarara uğrayan tarafların yöneticilere yönelttiği tazminat talepleri ve bu taleplere karşı yapılacak savunmaya ilişkin hukuki masraflar da yine ürün kapsamında karşılanıyor.

Yöneticilerin sorumluluğunu doğurabilecek durumlar, bunlarla sınırlı olmamak üzere Türk Ticaret Kanunu, Vergi Usul Kanunu, Amme Alacakları Kanunu, Çevre Kanunu gibi mevzuatın ihlalinden kaynaklanabiliyor. Bunun yanında resmi kurumlar tarafından yöneticilere kesilen idari para cezaları ile çalışanların yöneticilere yöneltebilecekleri hatalı istihdam uygulamalarından kaynaklanan taleplere ilişkin sorumluluklar da poliçe kapsamına alınabiliyor

Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yöneticilerin Sorumluluk Sigortası ürünü ile ilgili bilgi veren Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, Şirket varlıklarının, yatırımcılarının ve çalışanlarının beklentilerini yöneten ve otoriteye karşı büyük sorumlulukları olan yönetim kurulu üyeleri ve yöneticiler oldukça büyük riskler üstleniyor. Hatalı yönetsel kararlar doğrudan şirketlerin kar kaybına yol açabiliyor, daha da önemlisi özellikle halka açık şirketlerde geri dönüşü çok zor olan itibar kaybı ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu çerçevede yönetim kurulu ve yöneticilerin üstlendikle ri bu risklerden doğan sorumluluklarını güvence altına alan ürünümüz, özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlere çok uygun primlerle önemli bir güvence sağlıyor” dedi..

 

 

 

  • Atatürk Mah. Bandırma Cad. No : 31/ 1B (Otel Basri Giriş Karşısı) KARESİ / BALIKESİR
  • 0 266 243 02 88
  • 0 532 451 0 852
  • 0 266 243 02 78
  • info@elmalisigorta.com
Copyright 2020 © Elmalı Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır.

Özgüweb Tasarım ve Yazılım Hizmetleri