Evde Yapılabilecek Sporlar

Evde Yapılabilecek Sporlar ve Gerekli Ekipmanlar

Günlük düzenli olarak egzersiz yapmak, sağlığı kalmak ve fazla kilolardan kurtulmak için oldukça önemlidir. Basit ama etkili spor türleriyle daha fit bir görünüme kavuşabilir, evde kaliteli vakit geçirebilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Evde spor yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şeyin kas gücünüze, dayanıklılığınıza ve vücudunuzun ihtiyacına uygun olan spor türünü tercih etmeniz gerektiğini unutmayın. Peki ev ortamında spor yapmak için sınırsız seçeneğiniz olduğunu biliyor musunuz? İşte, ev yapabileceğiniz sporlar…

Pilates

Konsantrasyon ve odaklanma gerektiren pilates, vücudunuzu çalıştırmanın en iyi yollarından biridir. Pilates yaparak vücudunuzun tüm büyük kas gruplarını dengeli bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Her bir egzersizin ritim ve nefes alma düzeni vardır. Pilates sayesinde duruşunuzu iyileştirebilir, omuz, boyun ve sırt ağrılarınızı yok ederken aynı zamanda zayıflayabilirsiniz. Pilates, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar herkese hitap eder. Evinizin konforunda, çeşitli ekipmanlar aracılığı ile pilates yapabilirsiniz.

Pilates yapmak için ihtiyacınız olan ekipmanlar; pilates matı,pilates topu, pilates bandı, pilates çemberi, 2kg veya 3kg ağırlıkta dumbell.

Meditasyon

Evdekal günlerinde zihninizi ve fiziki sağlığınızı iyileştirmek için yapabileceğiniz sporlardan biri de meditasyondur. Meditasyon ile stresinizi kontrol edebilir, psikolojik olarak kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Öz farkındalığı da geliştiren bu spor, kendinizi daha iyi bir şekilde anlamanıza yardımcı olabilir. Meditasyonun geliştirdiği zihinsel disiplin ise öz kontrol sağladığı için zararlı alışkanlıklardan kurtulma konusunda da fayda sağlayabiliyor. Ayrıca, uyku düzensizliğinden şikayet ediyorsanız; meditasyon yapmayı deneyebilirsiniz. Böylece daha kaliteli bir uyku düzenine kavuşabilirsiniz.

Meditasyon yapmak için ihtiyacınız olan ekipmanlar; meditasyon minderi, meditasyon yastığı.

Yoga

Yoganın geçmişi, binlerce yıl öncesine dayanıyor. Manevi aydınlanmaya giden bir yol olarak tasarlanmıştır, ancak modern zamanlarda yoganın fiziksel yönleri, hafif bir egzersiz ve stres yönetimi olarak popülerlik kazanmasını sağlamıştır. Düzenli olarak yoga yapmak kilo kontrolü sağladığı gibi kan basıncını normalleştirme ve ruhsal sağlığını iyileştirme konularında da etkili oluyor. Günlük yaşam stresinizden arınmak, fazla kilolarınıza elveda demek ve daha esnek bir vücuda sahip olmak için evinizde yoga yapmaya başlayabilirsiniz.

Yoga yapmak için ihtiyacınız olan ekipmanlar; yoga matı, yoga kemeri.

Kondisyon Bisikleti

Ev ortamında sağlıklı yaşamaya ve spor yapmaya devam etmek için bir diğer seçeneğiniz ise bisiklet sürmek. Dikey veya yatay bisikletler ile yaşam alanınızda spor yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Bisiklet sürmek başta kilo vermeye yardımcı olur. Bunun dışında düzenli bisiklet kullanımı kalp sağlığını destekler, kasları güçlendirir, eklem ağrılarını hafifletir ve duruşunuzu iyileştirmeye yardımcı olur.

Kondisyon bisiklet  sürmek için ihtiyacınız olan ekipmanlar; yatay ya da dikey kondisyon bisikleti, spor ayakkabı.

Koşu Bandı

Koşu yapmak herkes için önemli bir spor. Fiziksel faydaları yanında koşu, solunumu güçlendiriyor ve ruhsal olarak da iyi geliyor. Haftada ortalama 3-4 kez koşu yapmanız, kilo kontrolü sağlar, kalp sağlığınızı iyileştirir ve vücudunuzdaki kas yoğunluğunu artırır. Temel ekipmanlar sayesinde evde koşu yapmak veya tempolu yürümek de aynı şekilde fiziksel ve ruhsal sağlığa iyi geliyor.

İhtiyacınız olan ekipmanlar; koşu bandı, spor ayakkabı.

Step

Hem etkili hem de keyifli bir spor türüyle ilgilenmek istiyorsanız step yapmayı deneyebilirsiniz. Stepper üzerinde zaman geçirirken vücudunuzun tüm bölgelerini çalıştırabilir, kaslarınızı en iyi şekilde geliştirebilirsiniz. Kısa bir zamanda etkisini gösteren step, vücudunuzu şekillendirmenin en kolay yolları arasında sayılır.

İhtiyacınız olan ekipmanlar; step tahtası, spor ayakkabı.

  • Atatürk Mah. Bandırma Cad. No : 31/ 1B (Otel Basri Giriş Karşısı) KARESİ / BALIKESİR
  • 0 266 243 02 88
  • 0 532 451 0 852
  • 0 266 243 02 78
  • info@elmalisigorta.com
Copyright 2020 © Elmalı Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır.

Özgüweb Tasarım ve Yazılım Hizmetleri